• USD 36.6
 • EUR 36.1
 • GBP 41.1
Спецпроєкти

Росіяни брешуть та перешкоджають роботі експертів МАГАТЕ на Запорізькій АЕС, — "Енергоатом"

Росіяни "брешуть, маніпулюють та спотворюють реальний стан справ на Запорізькій АЕС" й розповсюджують лише вигідну їм інформацію про візит місії МАГАТЕ

ЗАЕС
Запорізька АЕС
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві НАЕК "Енергоатом", передає "ДС".

Коментуючи початок роботи експертів МАГАТЕ на ЗАЕС, у компанії зазначили, що російські окупанти докладають максимум зусиль, щоб не дати місії агентства можливості ознайомитися з реальним станом справ на Запорізькій АЕС, і поширюють маніпулятивну та брехливу інформацію про цей візит.

На підтвердження своїх слів в "Енергоатомі" кажуть наступне:

 • Переважна більшість "ЗМІ з усього світу", які вчора приїхали на станцію – це російські пропагандисти. Автобуси з українськими та іноземними журналістами, які намагалися потрапити на Запорізьку АЕС разом з місією МАГАТЕ через територію України, окупанти не пропустили на блокпості.
 • В "Енергоатомі" стверджують, що окупанти брешуть, спотворюють факти та докази, що свідчать про їхні обстріли станції, а також наслідки пошкоджень інфраструктури ЗАЕС. При цьому — прогнозовано звинувачують ЗСУ.
 • Військові вантажівки, які в порушення вимог пожежної безпеки перебувають у машинних залах енергоблоків, окупанти представили експертам МАГАТЕ як техніку військ хімічного захисту. "Всі створені ними порушення ядерної та радіаційної безпеки вони намагаються заховати у брехні та маніпуляціях", — додали в "Енергоатомі".
 • Окупанти не пустили місію в кризовий центр ЗАЕС, де зараз перебувають російські військові, яких не повинні були бачити представники МАГАТЕ. "Тобто частину озброєних російських окупантів на атомній станції просто "заховали", — зазначають у компанії.
 • Місії презентували "заздалегідь сплановане та зрежисоване шоу", як нібито "мешканці Енергодару скаржаться на обстріли ВСУ". А точніше – розповідають про обстріли, які загарбники приписують українським захисникам.
 • Загарбники, на переконання "Енергоатому", навмисно заглушили мобільний зв'язок та інтернет в Енергодарі, щоб не дати можливості передавати фото та відео із ЗАЕС та її міста-супутника.
 • До роботи на Запорізькій АЕС рашисти допустили лише оперативний персонал та суттєво обмежили перебування людей на маршрутах руху членів делегації МАГАТЕ.

"Розуміємо, що у цих умовах МАГАТЕ буде важко дати об‘єктивну оцінку ситуації на ЗАЕС. Натомість наголошуємо, що виконати всі рекомендації місії з відновлення на станції ядерної та радіаційної безпеки неможливо, поки вона перебуває під контролем російських окупаційних військ", — додають у компанії.

Як писала "ДС", 1 вересня місія МАГАТЕ прибула на захоплену російськими окупантами Запорізьку АЕС. Згодом керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі покинув станцію і заявив, що співробітники місії залишаються на АЕС.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua