• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Росіяни намагаються захопити Часів Яр, Кліщіївку та Калинівку: Сирський розповів про ситуацію на фронті

Основні зусилля російських окупантів наразі зосереджені на Покровському та Курахівському напрямках фронту

Олександр Сирський
Олександр Сирський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, передає "ДС".

За словами головкома, він декілька днів працював у військових частинах, які ведуть оборону на найбільш гарячих точках Східного фронту.

"Противник продовжує ведення активних наступальних дій різної інтенсивності фактично по всьому фронту, основні зусилля зосереджуючи на Покровському та Курахівському напрямках. Тут ворог зосередив найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу 8 ударних бригад", — каже Сирський.

Він нагадав, що запеклі бої на цих напрямках тривають вже декілька місяців, і впродовж цього часу ЗСУ стримують рух ворога вперед.

На Донбасі, за даними головкома, така ситуація:

  • Тривають бої в районах Часового Яру, Кліщіївки, Калинівки. Росіяни намагаються захопити ці населені пункти для розширення географії свого просування в напрямку Краматорська та Словʼянська.
  • Окупанти безуспішно штурмують Білогорівку.
  • Також — рвуться до Сіверська з двох напрямків, але кожного разу відкочуються назад.

На Харківському напрямку, стверджує Сирський, росіяни ведуть безуспішні дії, намагаючись просунутися вперед в глибину українських бойових порядків та створити так званий "пояс безпеки".

"У Вовчанську противник загруз, попри залучені сили та засоби, які постійно поповнює за рахунок підрозділів з інших напрямків", — додав він.

На Запорізькому напрямку армія РФ намагається наступати в районах Старомайорського та Роботиного, але фактично без успіху.

"У районі Кринків бої продовжувалися за утримання плацдарму та контролю островів, без суттєвих змін в стані та положенні сторін. У цих умовах для нас дуже важливе утримання займаних рубежів та позицій, недопущення прориву оборони, максимальне знищення живої сили та техніки ворога", — додав Олександр Сирський.

Як писала "ДС", у Міноборони Нідерландів розповіли, коли почнуть постачати F-16 до України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua