• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Росіяни стягують війська на Запоріжжі та Херсонщині, готуються наступати, — ISW

Росіяни, ймовірно, стягують сили в деяких районах Запорізької та Херсонської областей для початку наступу на південному напрямку

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані американського Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Російські війська можуть готуватися до наступу, щоб захопити північну частину Херсонської області, що залишилася, і просуватися до Запоріжжя.

Як повідомили в ОДА Херсонщини, до Високопілля та Архангельського прибуло поповнення особового складу та техніки росіян, найближчим часом очікується підвищення активності бойових дій.

В Інституті відзначили високу концентрацію російських військ в Інженерному, на південь від Гуляйполя, що може свідчити про те, що російські війська потенційно готуються до продовження наступу в напрямку Гуляйполя.

Також ISW пише, що те, що в окупованому Мелітополі з'явилися банери до 220-річчя створення Таврійської губернії, може свідчити про намір росіян перетворити окуповані території на Херсонщині та Запоріжжі на квазіреспубліку на кшталт так званих "ЛДНР".

Нагадаємо, з даними Генштабу ЗСУ, російські війська продовжують наступати на всіх напрямках на Сході України та збільшують використання авіації для знищення критичної інфраструктури.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua