• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Росіяни виходять з оперативної паузи і поновлюють наступ на Донбасі, — ISW (МАПА)

Росіяни провели серію наземних атак на Донбасі, і схоже на те, що вони виходять із оперативної паузи

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту дослідження війни (ISW), передає "ДС".

Зазначається, що росіяни здійснили атаки на північний захід від Слов'янська, на південний схід від Сіверська, вздовж траси Бахмут-Лисичанськ, на південний схід від Бахмута та на південний захід від Донецька.

Ці атаки, як і раніше, мають дрібномасштабний характер і в основному не увінчалися успіхом, але вони можуть свідчити, що російські війська намагаються відновити свої наступальні дії на Донбасі. Якщо оперативна пауза справді закінчилася, росіяни швидше за все продовжать і розширять такі атаки в найближчі 72 години.

ISW пише, що росіяни можуть чергувати більш короткі паузи з посиленням атак протягом кількох днів, перш ніж перейти до повномасштабної наступальної операції.

Зазначається, що десятиденної оперативної паузи замало, щоб повністю відновити сили для великомасштабних наступальних операцій, та російські військові, схоже, зазнають постійного тиску, щоб відновити та продовжити наступ.

Також ISW зазначає, що російські сили продовжували обороняти позиції у напрямку Харкова, щоб не допустити просування українських військ до кордону з Росією.

ISW додає мапи бойових дій:

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, російські війська відновили наступ на Вуглегірську ТЕС, ЗСУ відбили атаку на Бахмутському напрямку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua