• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Російська дипломатія намагається зірвати візит Папи Франциска в Україну, — посол

Російська дипломатія робить усе, аби візит Папи Римського Франциска в Україну, попередньо анонсований на 2022 рік, не відбувся

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю Главкому розповів посол України у Ватикані Андрій Юраш, передає "ДС".

"Папа приїжджатиме задля миру, приїжджатиме до своєї пастви, до суспільства, яке зболене горем і трагедією війни", — сказав Юраш.

Водночас він висловив припущення, що Папа Римський навряд чи втручатиметься у внутрішньоправославну ситуацію в Україні.

"Розуміючи усю складність стосунків усередині православного середовища, він не буде на цьому робити спеціального акценту, усвідомлюючи складові, які визначають внутрішню українську ситуацію. Він захоче створити молитовну атмосферу, яка вирішить питання миру і діалогу, комунікації усіх з усіма, у тому числі всіма релігійними спільнотами, задля досягнення миру", — сказав Юраш.

Крім того, посол повідомив, що Україна готова досить оперативно зустрічати Папу, але наразі ніхто не знає конкретної дати візиту, адже це предмет узгоджень.

"Очевидне наше бажання бачити його в Україні у 2022 році. Будемо докладати усіх зусиль, щоб зробити його візит у найближчій перспективі. Папа неодноразово в рамках неформальних комунікацій висловлював бажання побувати в Україні. Він нещодавно був у Словаччині, Угорщині, Греції, на Кіпрі. Тобто у державах, які географічно, або в інший, духовний, спосіб є близькими до України. Це також створює своєрідний дуже позитивний клімат", — зауважив Юраш.

Посол звернув увагу, що російська дипломатія — і церковна, і світська — дуже потужно працює у ватиканському напрямку – "робить усе, щоб цього візиту (Папи в Україну — ред.) не було".

"Буквально нещодавно прозвучали меседжі від глави Відділу зовнішніх церковних зносин Російської православної церкви (РПЦ) митрополита Іларіона (Алфеєва). На його думку, візит Папи до України є малоймовірним. Насправді цим він видає бажане за дійсне, так би мовити, моделює ситуацію",- сказав Юраш та додав, що подібним чином висловлюється й посол Росії у Ватикані.

Нагадаємо, у березні 2021 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі у Ватикані з Папою Римським Франциском передав йому запрошення від президента здійснити візит до України. У червні президент Володимир Зеленський привітав понтифіка з днем Святих Апостолів Петра і Павла та особисто запросив його відвідати Україну.

У вересні глава Римо-католицької церкви в Україні архієпископ Мечислав Мокшицький повідомив, що Папа Римський Франциск планує відвідати Україну наступного року, проте точна дата візиту наразі невідома.

Глава Української греко-католицької церкви, Блаженніший Святослав Шевчук заявив, що візит Папи в Україну ще не анонсований офіційно, проте УГКЦ вже до нього готується.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua