• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Росія може використати територію Білорусі для інсценування "агресії України", – білоруські ЗМІ

Росія може використати територію Білорусі для інсценування акту "агресії з боку України"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі видання Беларуская праўда, передає "ДС".

Білоруські журналісти наголошують, що оскільки розміщення ракет у Венесуелі та на Кубі є довгим, дорогим і клопітким завданням, успіх виконання якого Москві досі не зрозумілий, прийнято рішення реанімувати "передноворічні заготовки" щодо тиску на Захід.

Проблема в тому, що Білорусь бере у них безпосередню участь, розмірковує автор публікації Олександр Вланцевич.

При цьому, на тлі зниження ризиків провокації з хімзброєю на Донбасі після публічного розкриття подібних планів Кремля американською розвідувальною спільнотою та надання їх публічності, стає більш ймовірним використання території Білорусі для інсценування акту агресії з боку України, наголошується в матеріалі.

Під "актом агресії", пояснює автор статті, мається на увазі або напад на військовослужбовців Білорусі або дислокованих у країні військовослужбовців РФ, російських військових об'єктів або дипломатичних установ.

Вланцевич підкреслює, що вже зараз самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко озвучує абсурдні заяви про те, що Україна нібито збирає вздовж кордону з Білоруссю ударне угруповання військ, природно не пояснюючи причин такого кроку, оскільки їх просто не існує.

На цьому тлі вже оголошено, що у лютому на півдні та заході Білорусі відбудуться спільні оперативні навчання збройних сил РБ та РФ під назвою "Союзна рішучість – 2022".

За словами заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил Білорусі – начальника головного оперативного управління Павла Муравейка, окрім озвученого Лукашенком необхідність у навчаннях пов'язана також із "резонансною провокацією, викликаною так званою міграційною кризою" та розміщенням у зв'язку з цим польських військ на кордоні з Білоруссю.

У статті наголошується, що сценарій інсценування "терактів", нібито вчинених силами України, залишається високим.

Такий інцидент може статися якраз під час навчань "Союзна рішучість – 2022", будучи зрежисованим російськими спецслужбами, можливо у взаємодії з їхніми білоруськими колегами. 

Події в Білорусі у цьому контексті, пише автор, можуть розвиватися за кількома сценаріями.

"По-перше, цього не станеться взагалі, тому що "спалилися", по-друге, так, станеться і дозволить повністю взяти під контроль білоруські спецслужби і, у боротьбі з терористичною загрозою в рамках союзної держави завести на нашу територію військовий контингент у розміри, при якому про незалежність можна буде лише згадувати. Ну і по-третє, "casus belli" і війна з Україною, в якій Білорусі також доведеться брати участь, хочуть цього білоруси чи ні", — йдеться у матеріалі.

Автор вказує також на тривожну тенденцію втягування Білорусі в "пострадянські події", від яких країна раніше дистанціювалася, яскравим прикладом чого є "кремлівське інсценування – шоу в Казахстані".

"Лукашенко вже приміряв "китель полководця" у ситуації з Казахстаном", і Білорусь може забути про мирне життя, якщо йому це сподобалося", — підсумував викладене Вланцевич.

Нагадаємо, 17 січня Служба безпеки України наголосила на маніпулятивності та провокативності заяви самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка про нібито нарощування українського військового контингенту біля кордонів цієї країни.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua