• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Росія не пускає МАГАТЕ на Запорізьку ТЕС, – Гроссі

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі після чергового блекауту на Запорізької АЕС просить активізувати відновлення резервних ліній електропередавання ЗАЕС

Рафаель Гроссі
Рафаель Гроссі
Реклама на dsnews.ua

Заяву Гроссі опубліковано у понеділок, 22 травня, на сайті МАГАТЕ, передає "ДС".

Він наголосив, що подія демонструє "вкрай ненадійну ситуацію з ядерною безпекою на об'єкті й нагальну потребу в його його захисті й запобігання аварії".

Гендиректор агентства наголосив, зокрема, що група МАГАТЕ на АЕС має дістати доступ до прилеглої Запорізької теплоелектростанції (ЗТЕС), також окупованої російськими військами.

"Доступу ще не надали, незважаючи на запевнення російської державної атомної компанії "Росатом". ЗТЕС експлуатує відкритий розподільчий пристрій 330 кВ, за допомогою якого раніше для ЗАЕС забезпечували резервну потужність", – пояснив Гроссі.

МАГАТЕ нагадало, що ЗАЕС зараз пов'язана з енергосистемою єдиною зовнішньою лінією електропередавання 750 кВ, оскільки 1 березня на правому березі Дніпра було пошкоджено останню робочу резервну лінію електропередавання 330 кВ, яку досі не відремонтовано.

"Уже понад 2,5 місяця на цій великій атомній електростанції працює лише одна зовнішня лінія електропередавання. Це безпрецедентна і винятково ризикована ситуація. Глибокоешелонований захист, який має основне значення для ядерної безпеки, на ЗАЕС серйозно підірваний", – сказав Гроссі.

Як писала "ДС", 22 травня Запорізька АЕС була всьоме знеструмлена внаслідок атаки російських військ.

Пізніше Укренерго відновило лінію електропередачі, яка живить Запорізьку АЕС — вона переходить на живлення від української енергосистеми.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua