• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Росія передає полонених Угорщині: у Кулеби заявили, що Україну про це не повідомили

Уряд України не був поінформований про перемовини між угорською та російською сторонами щодо повернення військовополонених

Олег Ніколенко
Олег Ніколенко / twitter.com.OlegNikolenko
Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, передає "ДС".

Речник МЗС нагадав, що спочатку в ЗМІ, а згодом і на рівні публічних заяв угорських посадовців з‘явилася інформація про передачу Росією Угорщині українських військовополонених.

"Звільнення українських військовополонених – це завжди гарна новина. Україна в співпраці із міжнародними партнерами активно працює, аби повернути всіх наших захисників додому. Водночас український уряд не був поінформований про відповідні перемовини між угорською та російською сторонами. Із публічних заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини ми дізналися, що Росія передала Будапешту одинадцять українців угорського походження", — пише Ніколенко.

Він проінформував, що до МЗС України сьогодні (9 червня — "ДС") було запрошено тимчасового повіреного Угорщини "для предметної розмови".

"Українська сторона передала звернення надати детальну інформацію про наших громадян та невідкладно забезпечити до них доступ для українського консула, аби ознайомитися із їхнім станом здоров’я та надати їм консульську допомогу. Під час зустрічі окремо наголосили на необхідності координації взаємодії із таких чутливих питань, як звільнення військовополонених", — підкреслив дипломат.

Як писала "ДС", 8 червня у Російській православній церкві заявили, що виступили посередниками під час передачі 11 українських військовополонених "закарпатського походження" Угорщині.

Віцепрем’єр Угорщини Жолт Шем’єн цю інформацію підтвердив.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua