• USD 36.4
  • EUR 40
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Росія розкрила проєкт договору зі США щодо гарантій безпеки: Кремль хоче собі Україну

Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало свої пропозиції НАТО щодо так званих гарантій безпеки. Серед іншого там міститься вимога відмовити Україні у перспективі вступу до Альянсу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті МЗС РФ, передає "ДС".

Зокрема, в опублікованих проєктах договорів із США та НАТО міститься пропозиція Альянсу взяти на себе зобов'язання виключити подальше розширення. У тому числі відмовитись від вступу України.

"Учасники, які є державами-членами Організації Північноатлантичного договору, приймають зобов'язання, що виключають подальше розширення НАТО, зокрема, приєднання України, а також інших держав", — ідеться у повідомленні на сайті МЗС РФ.

Також Москва пропонує НАТО відмовитися від будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

Крім того, пропонується взяти зобов'язання не розгортати ракети в районах, звідки вони можуть вражати територію Росії та країн НАТО, закріпити домовленість мирно вирішувати всі суперечки та утримуватися від застосування сили, а також офіційно підтвердити, що сторони не розглядають одна одну як противники.

Що стосується США, то Москва пропонує Вашингтону не використовувати інші країни для підготовки нападу один на одного; не проводити військових навчань із відпрацюванням сценаріїв застосування ядерної зброї; не готувати військових неядерних країн застосовувати ядерну зброю; не розгортати ядерну зброю за кордоном та згорнути вже розгорнуту.

Нагадаємо, 7 грудня відбулися переговори президентів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна щодо України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua