• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Росіяни навмисно провалили евакуацію після підриву Каховської ГЕС, - ОК "Південь"

Перед підривом Каховської ГЕС російські окупанти "глушили" зв'язок на окупованій частині Херсонської області та не евакуювали місцевих жителів, щоб приховати свою винуватість до катастрофи

Наталія Гуменюк
Наталія Гуменюк
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі телемарафону повідомила речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк, передає "ДС".

За її словами, ззалишаючи людей в небезпеці, ворог намагався максимально приховати ситуацію, не повідомивши про плани підірвати гідроспоруду навіть власним підрозділам.

"Вони намагалися створити максимальний вакуум навколо тієї групи, що мала працювати настільки, що "глушили" зв'язок перед цим підривом і не сповістили навіть свої підрозділи", – сказала вона.

Гуменюк додала, що сили оборони мають інформацію про те, що багато окупантів через це "або залишилися під водою, або потерпають та чекають на дахах і благають про допомогу".

Вона пояснила, що те, що подекуди зв'язок пробивається, вказує не на технічні пошкодження, а саме на "глушіння" з боку окупантів.

Як писала "ДС", 7 червня заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський заявив, що російські окупанти не проводили евакуацію на лівобережжі Херсонської області, яке найбільш постраждало від підриву греблі Каховської ГЕС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua