• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Росіяни відкрили шлюзи Каховської ГЕС і затопили власні позиції, - ЗМІ

Триває скидання дніпровської води через пошкоджену окупантами Каховську ГЕС на Херсонщині, внаслідок чого відбувається підтоплення узбережжя Нової Каховки і затоплення ворожих військових позиці

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Центру журналістських розслідувань, передає "ДС".

Судячи з відео, опублікованого розслідувачами, через відкриті і частково зруйновані окупантами шандори Каховської ГЕС неконтрольовано витікають потужні потоки води. Видно також підвищений рівень води в Дніпрі і підтоплене узбережжя в Новій Каховці.

У центрі наголошують, що відеозапис спростовує заяву гауляйтера Херсонщини Володимира Сальдо про те, що окупанти контрольовано спускають воду з Каховської ГЕС.

Журналісти додають, що користувачі соціальних мереж публікують фото затоплення позицій російських військ і пишуть про загибель солдата у бліндажі.

"Вода прибуває щодня, є загроза прориву греблі Каховського водосховища. Днями затопило позиції на одній ділянці біля річки, вода прибувала так швидко, що один із наших бійців потонув у бліндажі. І речей до хріна у хлопців потонуло", – пише один із ворожих каналів.

Як писала "ДС", 14 лютого прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що російські окупанти намагаються осушити водосховище Каховської ГЕС, чим ставлять під загрозу доступ українців до водопостачання та стабільну роботу Запорізької АЕС. У зв'язку з цим країни Заходу мають чинити тиск на Росію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua