• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Росіяни катували близько 90% українських полонених

Близько 90% українських військовополонених стали жертвами катувань з боку російських військових

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін під час зустрічі зі Спеціальною доповідачкою ООН з питань катувань, доктором Еліс Джил Едвардс, передає "ДС" з посиланням на Офіс генпрокурора.

Генпрокурор повідомив, що, за останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуального насильства або інші форми жорстокого поводження.

"На всіх визволених територіях ми знаходимо свідчення цих жахіть. Лише в Херсонській області зафіксовано 11 катівень. У Харківській області розслідується майже 100 випадків катувань, у яких встановлено понад 700 постраждалих. Подібну картину ми бачимо і в інших деокупованих регіонах", – зауважив Костін.

Наразі ідентифіковано 156 підозрюваних – військовослужбовців зс рф та представників окупаційної "влади", щодо 114 обвинувальні акти скеровано до суду, 35-х засуджено за катування та жорстоке поводження як воєнні злочини.

"Агресор використовує тортури і як зброю війни, і як метод знищення української ідентичності в умовах окупації", – констатував генпрокурор.

"Тисячі інших все ще залишаються в російському полоні…Світова спільнота має об'єднатися, щоб домогтися їхнього звільнення, зруйнувати російську машину тортур і забезпечити покарання кожного з її учасників", – додав він.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua