• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Російському "гауляйтеру" в Запорізькій області оголосили підозру: в чому його звинувачують

"Гауляйтеру" росіян на тимчасово окупованій частині Запорізької області Євгену Балицькому оголосили підозру

Євгену Балицькому оголосили підозру
Євген Балицький
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Служби безпеки України, передає "ДС".

"Цей колишній нардеп-регіонал, який у 2020 році був обраний депутатом обласної ради від ОПЗЖ, сприйняв повномасштабне російське вторгнення як шанс реалізувати власні політичні амбіції. Він не просто перейшов на бік ворога, а й заручився його підтримкою щодо силового захоплення влади в регіоні. Зокрема, за допомогою загарбників він примусив працівників місцевого самоврядування та комунальних підприємств визнати себе керівником "військово-цивільної адміністрації Запорізької області", — кажуть у відомстві.

За даними слідства, Балицький публічно критикував чинну українську владу та готував урочистості до Дня перемоги 9 травня. Він також видав так зване розпорядження "Про тимчасову організацію громадського порядку", яке зобов’язувало мешканців регіону сформувати "громадські загони", які мали слідкувати, аби не було проявів антиросійської діяльності.

Ексдепутатові оголосили підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України — добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, а саме в окупаційній адміністрації держави-агресора. Йому загрожує від 5 до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Як писала "ДС", російському генералу Олегу Якушеву, який у складі Збройних сил РФ брав участь у захопленні Чорнобильської АЕС, заочно оголосили підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua