• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

Розслідування Financial Times: Росіяни виставили на сайтах з усиновлення викрадених українських дітей

На російських сайтах з усиновлення з’явилася інформація принаймні про чотирьох українських дітей, яких окупанти викрали за перші місяці повномасштабного вторгнення

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в розслідуванні Financial Times, передає "ДС".

Діти віком від 8 до 15 років значаться в українській базі як зниклі, але на російському сайті про їхнє походження нічого не вказано. Крім того, росіяни змінили імена та вік деяких дітей. Так, одній дитині вони дали нове російське ім’я та інший вік, а іншій дитині змінили ім’я на зросійщений варіант.

Вочевидь, дітей вивезли з державних дитячих будинків на окупованих територіях півдня та сходу України, проте всі вони мають родичів та опікунів. Ті не знали про місцеперебування дітей та відмовилися від коментарів, побоюючись поставити під загрозу їхнє повернення додому, зазначає видання.

Для ідентифікації дітей журналісти FT використовували інструменти розпізнавання обличчя, публічні записи та інтерв’ю із членами сімей. Також особи неповнолітніх підтвердили у Центрі захисту прав дитини — міжвідомчому українському органі.

Раніше New York Times повідомляла про 46 дітей, яких росіяни вивезли з Херсона та надали їм своє громадянство.

Загалом із моменту вторгнення у 2022 році до Росії депортували майже 20 тисяч дітей. Україні вдалося повернути 389 із них, зазначають журналісти.

Станом на середину травня Україна підтвердила незаконне вивезення понад 19 тисяч дітей.

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої зі справ дітей РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконному вивезенні українських дітей з окупованих територій до Росії. А в липні 2023 року Офіс генерального прокурора розпочав розслідування участі білоруського Червоного Хреста в депортації українських дітей.

У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • на гарячу лінію: 0 800 501 720;
  • за телефоном: 044 299 74 08.

Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви "Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини" на сайті "Діти війни".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua