• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Розвідка попередила про масштабні ІПСО та вкиди фейків від Росії

Росія найближчим часом спробує використати українських журналістів для проведення інформаційно-психологічних операцій. Очікується комплексне та масштабне вкидання ворогом фейкових новин

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні ГУР, передає "ДС".

За даними розвідки, фейкові новини будуть спрямовані на підрив довіри до України з боку західних партнерів.

За оцінками воєнної розвідки України, спецслужби країни-агресора планують від імені популярних західних видань звертатися до українських журналістів із пропозиціями надавати інформацію про стан української економіки, політичну ситуацію в державі та діяльність Збройних сил України.

Метою спецслужб країни-терориста є зменшення військової допомоги Україні від іноземних партнерів, а також збір інформації про Збройні сили України та військово-промисловий комплекс нашої держави.

Розвідка закликає журналістську спільноту уважно перевіряти джерела, з яких надходять пропозиції про співпрацю.

Крім того, як повідомив представник ГУР МО Андрій Юсов, Росія зірвала обмін полоненими, запланований на 14 січня, для того, щоб розхитати настрої в українському суспільстві.

"Насправді, досить часто переносяться обміни. Але в даній ситуації ми маємо справу з активізацією рашистів у сфері ІПСО для дестабілізації ситуації в країні, в тому числі й зараз по напрямку українських військовополонених. На жаль і цю тему ворог використовує, горе наших захисників і їх родин для того, щоб десь посіяти паніку чи дестабілізувати ситуацію", — сказав він.

За словами Юсову, дуже активно зараз себе поводять різноманітні боти та масово з'являються нові інформаційні ресурси, які ворог використовує для збору даних.

"Це ось така гра на нервах. Українці це бачать. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими активноспівпрацює з об'єднаннями родин, працюють спецслужби на випередження. Тобто нічого з цього ІПСО не вийде. Попри це, робота по обмінах триває, я думаю, що найближчим часом ми побачимо добрі новини, але щоб їх почути, ця тема потребує тиші", — підсумував він. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua