• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Розвідка США підтверджує дані про плани Кремля встановити маріонеткову владу в Києві

Близькі до розвідки джерела підтвердили, що США володіють подібними до Британії даними про плани Кремля встановити в Україні внаслідок вторгнення маріонеткову владу

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомленя CNN із посиланням на джерела і Білий дім, передає "ДС".

Джерело, поінформоване про американську та британську розвідки, підтвердило, що США мають подібні докази, як і Велика Британія, щодо "змови Росії" встановити проросійського лідера в Україні.

"Так, ми бачили розвідувальні дані про те, що Росія шукає способи знизити витрати на тривалу затяжну війну (на сході України – ред.). Це включає такі способи як створення дружнього уряду та використання шпигунських агенцій для розхитування ситуації", – сказав джерело.

Інше джерело повідомило, що США "мають таку ж інформацію".

Прессекретарка Ради національної безпеки США Емілі Горн висловила солідарність з Україною, сказавши, що "змова" викликає "глибоке занепокоєння".

"Український народ має суверенне право визначати своє майбутнє, і ми підтримуємо наших демократично обраних партнерів в Україні" – зазначила Горн.

Білий дім повідомив, що президент Джо Байден провів зустріч зі своєю командою національної безпеки, щоб обговорити "продовження агресивних дій Росії щодо України".

Президент був поінформований про стан військових операцій Росії на кордонах України та "обговорив як постійні зусилля щодо деескалації ситуації за допомогою дипломатії, так і спектр заходів стримування, які тісно координуються із союзниками та партнерами, включаючи поточні поставки безпекової допомоги Україні".

"Президент Байден знову підтвердив, що в разі подальшого вторгнення Росії в Україну Сполучені Штати накладуть на Росію швидкі та тяжкі наслідки разом із союзниками та партнерами", – йдеться в повідомленні Білого дому.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ Британії заявило, що Кремль після вторгнення в Україну планує встановити у Києві маріонетковий проросійський уряд. Роль лідера окупаційної влади Москва начебто відводить проросійському політику Євгену Мураєву.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua