• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Руйнування у Гостомелі завдали збитків на 9,5 млрд грн (ФОТО)

Місто Гостомель, яке зазнало численних руйнацій під час бойових дій, постраждало майже на 40% — оцінка сукупних збитків становить 9,5 млрд гривень

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Rebuildua, передає "ДС".

Так, різного ступеня пошкодження зазнали 4 553 будівель із 11 874 наявних, повністю зруйновано 546 будівель. Руйнації в Гостомелі можна оцінювати навіть вулицями: так, Лугова постраждала на 95%, а Чумацький шлях та Свято-Покровська — на 68% та 51% відповідно.

Суттєвої шкоди в місті зазнав житловий фонд: 1 834 приватних будинки та таунхауси, а також 111 багатоповерхівок. Загальна площа руйнувань житла складає понад 865 тис. кв.м, а сума збитків перевищує 3 млрд гривень. 

Значних руйнувань завдано промисловій та соціальній інфраструктурі міста. Пошкодження котелень та енергетичних підстанцій мали колосальні наслідки для рівня життя, а руйнування адмінбудівель вплинули на ритм життя людей та місцеві бюджети.

За даними ЗМІ, збитки аеропорту "Антонов" у Гостомелі оцінюють у 1 млрд доларів. Сума охоплює знищені літаки, зокрема "Мрію", посадкові смуги, льотно-випробувальну базу. Ймовірно, відновити аеропорт буде значно складніше, ніж побудувати новий.

Втім, попри колосальні збитки та руйнування, у Гостомелі триває життя. За даними Центру Розвитку Інновацій, від початку повномасштабної війни у місті зареєстрували бізнес понад 20 нових підприємців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua