• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Саміт Східного партнерства: Зеленський розповів про три ініціативи

Для України дуже важливими є три флагманські ініціативи Економічного та інвестиційного плану, який був затверджений за результатами саміту Східного партнерства.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час пленарного засідання шостого саміту Східного партнерства, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу глави держави.

Першою важливою ініціативою, за словами президента, є модернізація пунктів пропуску та оновлення інфраструктури на кордонах. І для України підтримка з боку ЄС щодо цього питання буде дуже цінною.

Друга ініціатива стосується цифрової трансформації та ІТ-інфраструктури. Зеленський зазначив, що порталом державних послуг "Дія" користується понад 11 мільйонів людей. І подальший розвиток проєкту дозволить створити найпотужніший IT-хаб у Східній Європі. Практичним результатом на цьому шляху, за його словами, було б скасування плати за роумінг між ЄС та партнерами.

Основою третьої ініціативи, як зазначив Зеленський, є енергоефективність та воднева енергетика. Президент розповів, що наступного року в Україні розпочнеться велика термомодернізація. Також наша країна готова стати лідером у розвитку водневої енергетики, що дозволить набути повної енергетичної незалежності та досягти кліматичної нейтральності.

Президент також акцентував увагу на актуальних загрозах безпеці в регіоні, на які з боку ЄС має бути адекватна відповідь.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський провів тристоронню зустріч за участю канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франції Еммануеля Макрона.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua