• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

СБУ ідентифікувала ще 30 колаборантів, які придушують український опір

Служба безпеки України ідентифікувала ще 30 громадян України, які на окупованих територіях Луганської та Херсонської областей пішли на співпрацю з російськими загарбниками та приймають участь в боротьбі з українським рухом опору

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Служба безпеки України, передає "ДС".

"Служба безпеки зібрала докази вини ще 30 колаборантів, які входять до складу окупаційних органів рф у тимчасово захоплених районах півдня та сходу України", — йдеться в повідомленні.

Так, ідентефіковано 24 колаборанти, які влаштувалися на службу до "Новокаховського міського відділу поліції мвс Херсонської області".

У лавах каральної установи вони беруть активну участь у придушенні проукраїнських акцій протесту на території міста. Також зафіксовано випадки викрадення учасників руху опору та розграбування їхнього приватного майна. Колаборанти здійснювали подворові обходи, під час яких погрожували людям ув’язненням у разі "неявки" на фейковий референдум щодо "приєднання" регіону до РФ.

Ще трьох колаборантів ідентифіковано в Луганській області. З літа 2022 року вони очолюють окупаційну адміністрацію у тимчасово захопленому Біловодську Старобільського району. Встановлено, що лише за пів року поплічники ворога провели понад 30 масових заходів на підтримку кремлівського режиму. Для імітації суспільної "активності" вони примушували до участі у проросійських мітингах комунальників, освітян та учнів навчальних закладів.

Крім того, повідомлено про підозру очільницям створених окупантами трьох місцевих відділень "центру надання муніципальних послуг".

На цих "посадах" колаборантки виконують "рознарядки" з Москви щодо примусової паспортизації місцевих жителів, для чого співпрацюють з представниками Росреєстру та МВС РФ.

Усім зловмисникам повідомлено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua