• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

СБУ обшукує УПЦ МП у Франківську (ФОТО)

Служба безпеки України проводить контррозвідувальні безпекові заходи у єпархіальному управлінні та храмі УПЦ (МП) в Івано-Франківську

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні управління СБУ в Івано-Франківській області, передає "ДС".

 Уточнюється, що заходи відбуваються у межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

СБУ зазначає, що, враховуючи збройну агресію РФ, зростають ризики вчинення злочинів проти безпеки громадян, державного суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень єпархії для виявлення заборонених до обігу предметів та здійснюють перевірку осіб на території єпархії щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державі

СБУ уточнила, що дії проводяться для:

  • перевірки даних про наміри використання єпархії як осередку "русского міра";
  • недопущення використання приміщень УПЦ для переховування громадян країни-агресора, зберігання заборонених предметів тощо;
  • убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

Як писала "ДС", 22 листопада СБУ провела контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. Також провели обшуки у Корецькому Свято-Троїцькому жіночому монастирі на Рівненщині.

Тоді під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ (МП) правоохоронці знайшли проросійську літературу, мільйони готівки та "сумнівних" громадян РФ.

У Чернівцях у Свято-Миколаївському соборі працівники СБУ знайшли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівників єпархіальних структур.

У приміщеннях Чернівецько-Буковинської  єпархії УПЦ МП  СБУ виявила методички з Москви та посвідчення окупантів. Крім того, за даними джерел, під час обшуку співробітники СБУ заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП Архімандрита Никиту з 17-річним хлопцем, що співає в місцевому хорі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua