• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

СБУ оголосила Кадирову підозру: У чому завинив "дон-дон"

Глава Чечні Рамзан Кадиров та два його найближчих поплічники отримали підозру за злочини в Україні

"Дон-дон" Рамзан Кадиров
"Дон-дон" Рамзан Кадиров
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, повідомляє "ДС".

За даними правоохоронців, у лютому-березні 2022 року Кадиров керував розробкою та плануванням окремих військових операцій цих підрозділів, віддавав накази, заслуховував звіти та доповіді їхніх керівників.

Данило Мартинов у минулому був спецназівцем ФСБ. Нині ж відповідає за підготовку особистої охорони Кадирова після того, як той відмовився від охорони ФСБ.

У СБУ наголосили, що 5 березня Мартинов особисто керував захопленням Бородянського психоневрологічного інтернату із геріатричним відділенням. Зокрема, за його наказами було взято до заручників майже 500 осіб (пацієнти диспансеру, персонал та місцеві жителі), серед яких понад сотня лежачих хворих. Крім того, Мартинов наказав замінувати підходи до будівлі, а сам інтернат перетворити на вогневу позицію окупантів.

За наказом ще одного наближеного до голови Чечні Хусейна Межидова в період з 25 лютого по 13 березня відбулося незаконне захоплення заручниками та утримання підвалів багатоповерхівок майже двох сотень мешканців Гостомелю.

Серед постраждалих – жінки, люди похилого віку та неповнолітні діти. Полонених, які не витримували нелюдських умов (вогкість, холод, нестача води, їжі та медикаментів), "ховали" поблизу будівлі.

Тепер обидва чиновники звинувачуються у утриманні цивільних, порушенні правил поводження з цивільним населенням та використанні їх як "живого щита". Хусейна Межидова підозрюють ще й у пограбуванні цивільних осіб та об'єктів.

Слідчі СБУ оголосили Кадирову про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни);
  • ч. 3 ст. 110 (вчинення умисних дій з метою зміни меж території України з порушенням порядку, встановленого Конституцією України, що призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірної збройної агресії Російської Федерації проти України, започаткованої у 2014 році, виправдання, визнання правомірної тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які чинили збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році).

Данило Мартинов та Хусейн Межидов звинувачуються за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, жорстоке поводження з військовополоненими чи цивільним населенням).

Триває слідство щодо встановлення інших злочинів, скоєних фігурантами під час ведення бойових дій проти України. Служба безпеки продовжує системно документувати злочини російської окупаційної армії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua