• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

СБУ розкрила деталі "псевдореферендуму" окупантів на Херсонщині

Служба безпеки України встановила місцезнаходження всіх зрадників та їх "координаторів" із Росії, причетних до організації псевдореферендуму у Херсонській області

СБУ розкрила деталі "псевдореферендуму"
СБУ розкрила деталі "псевдореферендуму" / Пресслужба СБУ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ, повідомляє "ДС".

"За рахунок цього псевдоголосування окупанти сподіваються "легітимізувати" входження частини південної України до складу Росії. Вони вже розробили концепцію підготовки до фейкового референдуму та визначили основні напрямки роботи з прив'язками до дат", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці зазначають, що основну роль в організації та проведенні псевдореферендуму росіяни планують віддати прокремлівській організації "Волонтери за Росію".

Під кураторством спецслужб РФ її учасники мають розосередитись у регіоні для імітації підтримки окупантів місцевими жителями, а також створення постановочних сюжетів для пропагандистського телебачення РФ.

Для цього активісти планують організувати одночасно понад 140 проросійських пікетів, понад 30 із яких мають відбутися в обласному центрі.

Також планується створення 20 "виборчих комісій" під керівництвом місцевих колаборантів.

"Однак згідно з перехопленими ворожими матеріалами колаборанти "доповідають" своїм російським керівникам про те, що херсонці не сприймають ідеї "приєднання", чинять активний опір і очікують на звільнення регіону від агресорів", — зазначає СБУ.

Як писала "ДС", російські військові почали посилювати тиск на громадян в окупованому Мелітополі напередодні так званого "референдуму" людей почали частіше викрадати та катувати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua