• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Секретар РНБО розповів про нараду в Офісі президента щодо подій у Казахстані

В Офісі президента України 10 січня відбулася нарада, на якій розглядали ситуацію в Казахстані, куди країни Організації договору про колективну безпеку під керівництвом Росії ввели свої війська

Олексій Данілов
Олексій Данілов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв'ю "Українській правді", передає "ДС".

"Те що для Казахстану і певної частини світу, як ви кажете є новою реальністю, для нас, це є буденною повсякденністю. Армія Росії фактично відкрито воює проти України вже сім років. Це тільки окремим особливо засліпленим російським газом західним політикам не видно триколори на російських танках в окупованому Криму або Донецьку.

Так що для нас – це стара реальність до якої ми якраз готові, а от наскільки готові до такого повороту подій наші казахські та інші азіатські партнери покаже час.

У той же час, звичайно, події в Казахстані, використання сил ОДКБ – новий фактор, який потребує уважного вивчення і відпрацювання дієвих механізмів реагування.

10 січня у президента якраз відбулась розширена більш ніж трьохгодина нарада керівників сектору безпеки і оборони, на якій розглядались події в Казахстані і були дані відповідні доручення. Володимир Олександрович більш ніж уважно відслідковує всю інформацію і приділяє цьому питанню значний час", — зазначив Данілов.

Як писала "ДС", 2 січня у Казахстані розпочалися масові протести проти підвищення цін на газ, пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів. Силовики затримали близько 10 тис. людей.

11 січня Токаєв оголосив ситуацію в Казахстані "стабільною", а місію сил ОДКБ — "успішно завершеною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua