• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Ще низка країн закликали громадян покинути Україну

Фінляндія, Нова Зеландія, Чорногорія, Північна Македонія та Австралія радять своїм громадянам негайно залишити Україну через безпекову ситуацію

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленнях посольства Фінляндії, МЗС Нової Зеландії, МЗС Північної Македонії, МЗС Чорногорії, посольства Австралії в Україні, передає "ДС".

"Закликаємо негайно залишити країну через подальшу напружену і непередбачувану ситуацію в галузі безпеки в Україні", — заявили у посольстві Фінляндії.

"Усім громадянам Північної Македонії, які планують відвідати Україну в майбутній період, рекомендується утриматися від поїздок до країни і, крім того, якщо дозволяють обставини, усім громадянам Північної Македонії, які зараз перебувають в Україні, рекомендується якнайшвидше залишити країну", — заявили у МЗС Північної Македонії.

"У зв'язку зі зростанням напруженості та непередбачуваною ситуацією з безпекою МЗС інформує громадян Чорногорії, які проживають в Україні, розглянути можливість тимчасового виїзду з території цієї країни", — заявили у МЗС Чорногорії.

"Ми радимо новозеландцям не їздити в Україну через ризик збройного конфлікту. Новозеландці, які зараз перебувають в Україні, повинні негайно поїхати комерційним шляхом, якщо це безпечно", — заявили у МЗС Нової Зеландії.

Посольство Австралії в Україні ще 8 лютого закликало австралійців залишити Україну комерційним чи іншим приватним транспортом через ризик збройного конфлікту.

Водночас посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс у Twitter повідомила, що залишається у Києві.

"Я залишаюся у Києві і продовжую працювати з основною командою. Посольство продовжує працювати", — написала вона у Twitter.

Раніше посольство Великої Британії закликало громадян залишити Україну.

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден закликав усіх американців, що залишаються в Україні, негайно покинути країну.

Громадянам Нідерландів також порекомендували виїхати з України через можливе повномасштабне вторгнення Російської Федерації.

Крім того, посольства Британії, Латвії, Данії, Естонії,Норвегії, Японії та Південної Кореї офіційно радять своїм громадянам "якнайшвидше" виїхати за межі України. Ізраїль оголосив евакуацію посольства, а представництво ЄС переходить на дистанційний режим роботи.

Крім того, МЗС РФ заявило, що Росія оптимізує штати своїх закордонних установ в Україні, адже нібито боїться провокацій з боку Києва чи "третіх країн".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua