• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Щотри дні Україні гине один співробітник ЗМІ, — НСЖУ

За 98 діб російської агресії проти України окупанти вбили 32 медійники

Реклама на dsnews.ua

За даними, якими володіє Національна спілка журналістів України, підтверджено 32 факти загибелі за різних обставин працівників засобів масової інформації. Серед загиблих – журналісти, які виконували професійні обов'язки; медійники – цивільні жертви; представники ЗМІ, що мобілізовані для захисту України.

Під час безпосереднього виконання професійних обов'язків убито вісім журналістів. З них – троє українських та п'ять іноземних. Дві жінки та шість чоловіків. Остання жертва загарбників – французький тележурналіст Фредерік Леклерк-Імхофф, який готував репортаж про евакуацію мирного населення на Лугащині.

"Кожне обірване росіянами життя наших колег – це ненаписані рядки в газети та на сайти, не відзняті репортажі та фільми, не видані книги", – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко. "Через російське людоїдство у світі медіа гаснуть цілі всесвіти. Пам'ятаємо всіх Героїв та Героїнь, вимагаємо окремого трибуналу над росією за злочини проти медійників".

У Національній Спілці журналістів України наголошують, що Фонд пам'яті журналістів приймає пожертвування для сімей загиблих медійників. Найбільшу пожертву – три тисячі доларів – перерахував громадський діяч у сфері боротьби з наслідками атомних катастроф із Японії Джуничі Ковака.

Фонд пам’яті журналістів/ Реквізити для перерахування:

Отримувач: Національна спілка журналістів України

Номер рахунку UA703052990000026002000114500

ЄДРПОУ 00027140

АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

МФО банку 305299

Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів.

Нагадаємо, голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай заявив про загибель французького журналіста Фредеріка Леклерк-Імхоффа під час евакуації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua