• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

Швейцарія представлятиме інтереси України в Росії: у Кулеби розповіли, що домовленість досягнуто

Українські дипломати досягли принципової домовленості зі Швейцарією, яка представлятиме інтереси Києва на території Росії

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / svit.aero
Реклама на dsnews.ua

Про це у коментарі РБК-Україна заявив речник МЗС України Олег Ніколенко, передає "ДС".

За словами Ніколенка, МЗС на чолі з міністром Дмитром Кулебою докладає максимум зусиль для захисту інтересів громадян України в Росії. Допомоги потребують сотні тисяч українців, яких незаконно вивезли з тимчасово захоплених російською армією українських міст і сіл, у тому числі діти. Багато наших громадян опинилися на російській території без документів. Як відомо, українські дипломатичні установи на території РФ відсутні.

"За дорученням президента України, МЗС досягло принципової домовленості зі Швейцарією про представлення українських інтересів на території Росії. Вибір на користь Швейцарії був зроблений, через її великий досвід виконання таких функцій і ми вдячні швейцарському уряду за готовність надати свої добрі послуги", — заявив Ніколенко.

Прессекретар МЗС заявив, що модальність представлення Швейцарією інтересів України в РФ визначатиметься двосторонньою угодою. Відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, згоду на подання Швейцарією інтересів України в Росії має надати сторона, що приймає.

"Після завершення цього процесу поінформуємо про деталі", — підкреслив Ніколенко.

Нагадаємо, раніше Україна попросила Швейцарію про консульську підтримку українців, які перебувають на території Росії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua