• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Система Електронного суду відновила роботу після атаки хакерів

Робота Електронного суду, який постраждав внаслідок хакерської атаки в ніч на 14 січня, відновлена

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив заступник голови Державної судової адміністрації Сергій Чорнуцький, передає "ДС".

"Роботу Електронного суду відновлено! Завершено також основні роботи з відновлення всіх інших важливих інформаційних ресурсів органів судової влади, функціонування яких було порушено внаслідок нещодавньої кібератаки. Вживаються остаточні заходи з налаштування та стабілізації роботи сервісів", — написав він.

"Електронний суд" – це модуль Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, який дозволяє подавати учасникам судового процесу до суду документи в електронному вигляді, а також надсилати таким учасникам процесуальних документів в електронному вигляді, паралельно з документами у паперовому вигляді відповідно до процесуального законодавства.

Як писала "ДС", у ніч на п'ятницю, 14 січня, сайт Міністерства освіти і науки України зламали невідомі люди. Також атаки хакерів зламали сайти Кабінету міністрів, Мінагрополітики, Міністерства закордонних справ, порталу "Дія" та низки інших відомств.

Зловмисники розмістили погрози та провокаційні заяви трьома мовами – українською, російською та польською, в якій загрожують українцям помстою за "Волинь, ОУН-УПА, Галичину та історичні території". Крім того, у повідомленні вказали, що хакери вкрали особисті дані українських громадян.

У СБУ заявили, що витоку персональних даних не було, контент сайтів не змінювався. Крім того, низка ЗМІ знайшла кілька помилок у "польському посланні" злодіїв, які не притаманні справжнім носіям мови.

Секретар РНБО Олексій Данилов вважає, що за кібератаками на сайти українських держорганів стоїть Росія. Подібну оцінку висловили і СБУ, і експерти із Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Згодом, 15 січня, в РНБО повідомили, що за масштабною кібератакою на урядові сайти України стоїть група хакерів UNC1151, пов'язана з білоруською розвідкою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua