• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Скільки тіл загиблих під час війни українців залишаються невпізнаними: дані Нацполіції

Наразі в Україні формується база ДНК для ідентифікації невпізнаних тіл: наразі майже 16 тис. родичів загиблих або безвісти зниклих здали зразки

Ідентифікація невпізнаних тіл
В Україні формується база ДНК для ідентифікації невпізнаних тіл
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів в ефірі національного телемарафону заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе, передає "ДС".

За його словами, нині формується база ДНК: наразі майже 16 тисяч родичів загиблих або безвісти зниклих здали зразки. Відбираються профілі й під час повернення тіл загиблих захисників. Ці відомості зберігають в експертних закладах системи МВС.

Для пришвидшення роботи у Нацполіції створили гарячу лінію. З квітня 2022 року поліцейські опрацювали майже 20 тис.дзвінків, які стосувалася безвісного зникнення людей та питань ідентифікації.

"Наразі в рамках кримінальних проваджень наші криміналісти разом із експертами ДНДЕКЦ ідентифікували близько 3 тис. убитих українців. Ще 2800 тіл залишаються досі не впізнаними і не ідентифікованими через відсутність порівняльного ДНК-матеріалу", — зазначив Цуцкірідзе.

Він додав, що робота криміналістів з ідентифікації тіл значно прискорюється за допомогою сучасних пересувних ДНК-лабораторій:

"Мобільні лабораторії, які ми отримали завдяки міжнародним партнерам, дозволяють швидко відібрати ДНК у загиблого та у його родичів. Такі лабораторії використовувалися для ідентифікації тіл після ракетних обстрілів торгового центру у Кременчуці, у середмісті Вінниці, під час падіння гелікоптера під Києвом".

Зазвичай на місці події працюють відразу дві пересувні ДНК-лабораторії: одна відбирає ДНК у загиблих, інша – у їхніх кровних родичів. Згодом за лічені хвилини відбувається порівняння наявного матеріалу та у разі збігу — встановлення особи.

"На сьогодні у Нацполіції працюють 8 пересувних лабораторій. Але ми плануємо забезпечити кожен регіон таким обладнанням, що суттєво покращить ефективність роботи слідчих-криміналістів. Тож ми ведемо перемовини з посольством США щодо їх придбання", — додав Максим Цуцкірідзе.

Як писала "ДС", нині ще залишаються неупізнаними близько 120 тіл з масового поховання в Ізюмі Харківської області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua