• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

Словенія передала Україні 28 танків М-55S

Словенія направила другу велику партію озброєння Україні, передавши нашій державі 28 танків М-55S

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання 24UR, передає "ДС".

У Міноборони Словенії підтвердили, що танки, для надання яких була укладена угода з Німеччиною, успішно передані Україні. Ці танки перебували у резерві словенської армії, а тепер посилять оборону України.

Словенія пообіцяла Україні 28 танків М-55S, в обмін на техніку з Німеччини — 35 важких автонавантажувачів 8х8 та п'ять важких водяних цистерн 8х8 для формування середньої батальйонної групи. Угоду про обмін прем'єр-міністр Роберт Голоб та канцлер Німеччини Олаф Шольц уклали у вересні. 

Це друга значна партія словенської військової підтримки Україні. У липні Словенія відправила до України 35 бронетранспортерів-амфібій BVP M80A.

За даними порталу "Мілітарний", M-55S – це модернізація радянського застарілого танка Т-55, оснащена 105-мм гарматою з тепловим кожухом, активною бронею та покращеною системою управління вогнем. Востаннє Словенія отримувала модернізовані Т-55 у 1999 році, загалом збройні сили країни мали 30 таких машин.

Як писала "ДС", на початку вересня канцлер Німеччини відхилив прохання українського прем'єра Дениса Шмигаля про постачання додаткового важкого озброєння. Йшлося, зокрема, про постачання найсучасніших танків Leopard 2.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua