• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Словенія підтримала європерспективу України

Президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Словенії Янез Янша підписали Декларацію про підтримку європейської перспективи України

https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби глави держави, повідомляє "ДС".

Документ визначає пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Словенією.

Спільна Декларація констатує, що Україна може подати заявку на членство у Євросоюзі у разі дотримання всіх умов та зобов'язань за Договором про Європейський Союз.

У документі підтверджується значний прогрес, досягнутий Україною у рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, а також налаштованість на продовження реформ. При цьому Словенія підтримуватиме відповідні зусилля України, зокрема щодо подальшого реформування у напрямку децентралізації.

У Декларації зафіксовано підтримку Словенією європейської перспективи України.

Володимир Зеленський висловив подяку словенському прем'єру за підтримку євроінтеграційної стратегії України та важливу практичну допомогу. Він також наголосив на успішності словенського головування у Раді ЄС у другій половині 2021 року, в рамках якого відбувся результативний саміт Україна – ЄС та було підписано Угоду про спільний авіаційний простір.

Крім того, співрозмовники відзначили позитивну динаміку двостороннього товарообігу та обговорили перспективні інвестиційні проєкти в Україні та Словенії.

Як повідомляла "ДС", 8 грудня Україна та Хорватія підписали Декларацію про європейську перспективу нашої країни.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua