• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Служба в ЗСУ має бути цікавою": Резніков пояснив ідею Зеленского щодо скасування призову

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що влада планує переходити до професійної армії поетапно, а  з 2024 року в Україні можуть взагалі відмовитися від строкової служби.

Олексій Резніков
Олексій Резніков
Реклама на dsnews.ua

Про це він розповів під час брифінгу, передає "ДС".

За його словами, ЗСУ складаються з трьох категорій:

  1. Найменша — це призов. Люди, які за старою традицією можуть бути запрошені до центрів комплектації і півтора роки нести службу. Їх сьогодні 10% від чисельності ЗСУ (261 тисяча).
  2. Контрактники - хлопці та дівчата, які укладають контракт від 8 місяців до 3 років.
  3. Ті, хто несуть службу більше 10 років.

"Ідея указу Зеленського полягає в тому, що протягом 4 років в спокійному плановому режимі ми маємо перейти до формування професійної армії. Це дасть нам можливість відмовитися від строкового призову, від короткострокових контрактів і зробити службу в ЗСУ привабливою, цікавою професією", — заявив Резніков.

Він повідомив, що в міністерстві зараз працюють над законопроектами.

"Починаючи з того, щоб започаткувати альтернативну строковій службі систему підготовки юнаків та дівчат 3-3,5 місяці. Після підготовки вони не потрапляють до строкового призиву", — уточнив він.

Резніков заявив, що з 2024 року в Україні можуть взагалі відмовитися від строкової служби.

"Служба в ЗСУ має бути цікавою, контракт має бути від 10 років, тоді є сенс інвестувати в підготовку, в житлову програму, грошове забезпечення", — повідомив він.

Нагадаємо, виступаючи на урочистому засіданні Верховної Ради, президент Володимир Зеленський підписав указ "Про зміцнення обороноздатності держави та збільшення привабливості військової служби". Документ, зокрема, передбачає збільшення чисельності Збройних сил України на 100 тис осіб за наступні 3 роки. Кабміну доручено забезпечити підготовку та внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкти щодо скасування призову на термінову військову службу.

Водночас нардеп від "Голосу" Андрій Шараськін нагадав Зеленському, що президент України не має права збільшувати своїм указом чисельність Збройних сил України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua