• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

Смерть Путіна, переворот у РФ та напад з Білорусі: в ГУР дали прогноз на найближче майбутнє

Переворот в Росії не відбудеться щонайменше до кінця року. Смерті російського диктатора Владіміра Путіна не варто очікувати в найближчі роки. А війська Білорусі якщо й нападуть на Україну, то лише у складі спільного з росіянами угрупування

Реклама на dsnews.ua

 Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, передає "ДС".

За його словами, Путін усвідомлює, що війна з Україною не закінчиться через два тижні, як він цього хотів.

"Його план-крок за кроком захоплювати наші території і потім щось з ними робити. У нього є радники. Але, мабуть, ні переворот, ні зміна його позиції найближчим часом не відбудуться. Принаймні, до кінця цього року — однозначно", — заявив Скібіцький.

Він нагадав, що візити до Москви іноземних лідерів ні до чого не приводять.

"З самого початку ми бачимо, що Путін фактично нікого не чує. Путін має для себе свою мету, і він плавно до неї йде. Він проводить історичні паралелі з Російською імперією, з Петром I, який вивів Росію в Європу. Він вже говорить про війну Росії зі Швецією, що тривала 21 рік", — розповів Скібіцький.

На його думку, найближчі роки не варто очікувати смерті Путіна від хвороби.

"Все залежатиме від стану його здоров'я. Але це теж мова йде про 2-3 роки. Відповідно, час грає на руку окупантам і вони це розуміють. Навіть якщо взяти за чисельністю населення — ресурс Російської Федерації набагато більший", — зазначив він.

Скібіцький повідомив також, що білоруські війська навряд чи можуть напасти на Україну окремо від російських підрозділів. Вони зможуть діяти тільки в складі російсько-білоруського угруповання.

"Якщо зробити оцінку тих заходів, які на сьогодні проводять збройні сили Білорусі, то виходить дуже цікава ситуація. По-перше, відразу після того, як російські війська були виведені з території Білорусі, збройні сили республіки почали активні заходи оперативної і бойової підготовки", — сказав він.

Вони посилили свою присутність біля кордонів з Україною. Було виведено 7 батальйонів, які зараз на ротаційній основі розміщуються біля наших кордонів. "Їхня офіційна позиція — що це робиться з метою посилення захисту кордонів республіки Білорусь", — зазначив Скібіцький.

Крім того, за даними воєнної розвідки України, на сьогоднішній день окремі підрозділи спеціального призначення Російської Федерації проводять спільні навчання з підрозділами сил спеціальних операцій Білорусі. "Вони відпрацьовують відповідне застосування цих спецпідрозділів з території Білорусі на територію України. І, відповідно, вони вивчають район можливих бойових дій", — додав представник ГУР.

"У чому загроза? Загроза полягає в тому, що це можуть готуватися диверсійно-розвідувальні групи, які потім можуть зайти на нашу територію. Якщо говорити про створення ударних угруповань, то на сьогодні ми цього не відмічаємо. Але досвід березня-квітня, коли російські війська були перегруповані, виведені з території Білорусі і перекинуті на схід України, свідчить, що за два-три тижні російські війська можуть знову повернутися на територію Білорусі", — сказав Скібіцький.

За його словами, білоруські сили "не будуть діяти окремо, а тільки в складі російсько-білоруського угруповання".

Нагадаємо, напередодні в ГУР повідомили, що Кремль планує підривати житлові будинки у білоруському Мозирі з метою втягнути Білорусь у війну проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua