• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Смертним вироком іноземцям Росія підіймає ставки на переговорах, — Денисенко

Суд самопроголошеної "ДНР" над іноземцями, які брали участь у воєнних діях у складі української армії, провели для підвищення Росією ставок у переговорному процесі

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі національного телемарафону радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко, передає "ДС".

"Ми маємо чітко розуміти, що насправді суд над іноземцями — це підняття ставок в переговорному процесі Російською Федерацією. Вони використовують їх як заручників", — зазначив він.

На переконання Денисенка, суд провели "в такій блискавичній швидкості", щоб тиснути на світову спільноту.

"З іншої сторони, 11 вересня відбудуться довибори до регіональних дум і губернаторів у 27 регіонах РФ. І вибори багато в чому будуть таким собі вотумом довіри для ведення війни і вотумом довіри до Путіна щодо воєнних дій на території України. І суд над нашими військовополоненими, на жаль, буде однією з частин цієї передвиборчої кампанії", — каже радник міністра.

За його словами, потрібно розуміти, що економічна ситуація в РФ погіршується: "І тут, коли не маєш хліба, треба давати видовища".

"Вже зараз можна зрозуміти, що виборча кампанія буде будуватися на кількох простих тезах. Перше — світ проти нас, тому нам стало дещо гірше жити, зате ми повторюємо подвиг Петра I ми розширюємо територію Російської Федерації. І тут величезним таким, довготривалим шоу буде, на жаль, суд над нашими військовополоненими", — зазначив Денисенко.

"Ми повинні чітко розуміти про це вже зараз. Уже зараз ми повинні до цього морально готуватися. Ми повинні розуміти, що справді навколо цього буде дуже багато спекуляції, зокрема й на території України. І справді буде дуже багато зрадофілів… Але зараз, на жаль, такі реалії цинізму Російської Федерації", — підсумував він.

Як писала "ДС", в окупованому Донецьку суд так званої "ДНР" призначив страту двом громадянам Великої Британії, Ейдену Ейсліну і Шону Піннеру, та громадянину Марокко Брагіму Саадуну, які захищали Україну.

У Раді Європи засудили вирок. В Адміністрації президента США висловили стурбованість і заявили, що Росія та підконтрольні їй сили повинні поважати норми гуманітарного права.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua