• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

Кошти від заморожених активів РФ не зменшують фінансові вимоги України до Кремля, - Малюська

Рішення про перерахування Україні податків на доходи від заморожеених російських активів не змееншать позовні вимоги до Росії, по позовах наа відшкодування, які вже знааходяться в міжнародних інстанціях

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Йдеться про доходи, про відсотки, нараховані на російські активи. З точки зору країн G7 — це не російські гроші і це не українські гроші. Це просто прибуток, долю якого світ вирішить, і він не належить Росії", — пояснив він.

Малюська додав, що у зв'язку з цим з точки зору міжнародного права країнам G7 і ЄС не треба отримувати будь-якого дозволу України на ці операції.

"Вони досягли компромісу в рішенні, що це їхні кошти… Оскільки вони вирішили, що це в інтересах України, то, безумовно, вони не можуть не враховувати нашу позицію, але ми не маємо вирішального впливу на ці переговори", — додав він.

Як повідомляяла "ДС", лідери "Великої сімки" 13 червня узгодили надання Україні кредиту на 50 мільярдів доларів. Як заставу планується використати прибуток з відсотків заморожених активів російського центрального банку. Bloomberg писав, кошти скерують на підтримку оборони, економіки та відновлення України, однак деталі ще можуть змінити. Допомога почне надходити до кінця року.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що кредит Україні нададуть США, Канада, Велика Британія та, ймовірно, Японія.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua