• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

США повідомили Україну про плани евакуювати сім'ї дипломатів наступного тижня, – CNN

США проінформували Україну про ймовірний початок евакуації членів сімей дипломатів із посольства в Києві вже наступного тижня

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні видання CNN, передає "ДС".

За даними джерела, близького до українського уряду, США проінформували Україну про те, що "ймовірно, почнуть евакуацію вже наступного тижня" сімей дипломатів із Києва.

Джерело повідомило, що президент Володимир Зеленський розмовляв з цього приводу з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і сказав йому, що якщо Сполучені Штати здійснять такий драматичний крок, то це буде "надмірною реакцією".

Згідно з численними джерелами CNN, посольство США в Києві запросило у Держдепартаменту дозвіл на від'їзд усіх другорядних співробітників та членів їхніх сімей.

Представник Держдепартаменту сказав, що їм "нічого оголосити зараз".

"Ми, як завжди, проводимо ретельне планування на випадок непередбачених обставин у разі погіршення безпекової ситуації", — сказали у Держдепі.

Представник посольства відмовився від коментарів.

Згідно з останньою розвідувальною оцінкою Міністерства оборони України, наданою CNN цього тижня, Росія розмістила в регіоні понад 127 тисяч військових, зазначається в матеріалі.

Нагадаємо, напередодні видання Bloomberg писало, що влада США обмірковує, чи слід евакуювати членів сімей американських дипломатів, які зараз перебувають в Україні, оскільки Росія стягує до кордонів нашої країни понад 100 000 військовослужбовців.

Як писала "ДС", видання The New York Times з посиланням на свої джерела повідомило, що дипломатам у двох російських консульствах в Україні наказали підготуватися до виїзду з України. За даними NYT, 5 січня країну залишили 18 людей – переважно діти та дружини російських дипломатів. У Кремлі ці повідомлення коментувати не стали, пославшись на заяви МЗС РФ, яке заявило, що дипустанови РФ в Україні "працюють у штатному режимі".

Міністерство закордонних справ України таку інформацію від російської сторони не отримувало.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua