• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

США в обов'язковому порядку евакуюють сім'ї послів з України, самим дипломатам дали дозвіл на виїзд

Державний департамент США наказав сім'ям американських послів обов'язково залишити Україну. Самим дипломатам дали дозвіл залишити Київ на власний розсуд

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті посольства США в Україні, передає "ДС".

У відомстві зазначили, що держслужбовці можуть виїхати за бажанням, їхній від'їзд не є обов'язковим. Водночас члени їхніх сімей мають виїхати обов'язково.

"Держдепартамент ухвалив рішення дозволити виїзд з дипломатичної місії в Україні, як особливу пересторогу через постійні зусилля Росії з дестабілізації країни та підриву безпеки громадян України й інших осіб, які відвідують Україну або проживають в Україні", — пише представництво США.

Що стосується громадян США, то роль Держдепу – інформувати їх про розвиток ситуації з безпекою, що може містити інформацію про комерційні варіанти від'їзду.

У посольстві нагадали: президент США Джо Байден заявив, що військові дії Росії можуть розпочатися будь-якої миті – і уряд США не зможе евакуювати американських громадян у такій непередбачуваній ситуації. Тому громадяни США мають самостійно планувати комерційні варіанти від'їзду, якщо вони вирішили залишити країну.

Американське представництво нагадало, що від Росії залежить, яким шляхом розвиватиметься ситуація: діалог і дипломатія чи ескалація та "масовані наслідки". Якщо РФ вибере другий варіант, то ситуація вздовж кордонів в окупованих Криму або частині Донбасу "може погіршитися без попередження".

При цьому там запевнили: підтримка США суверенітету та територіальної цілісності України залишається сильнішою, ніж будь-коли, що продемонстровано початком постачання додаткової військової допомоги на $200 млн.

Нагадаємо, 22 січня Держдеп заперечував інформацію ЗМІ про організацію евакуації родичів американських дипломатів з України на тлі можливого вторгнення Росії.

Як писала "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що паніка, яка нагнітається навколо можливого вторгнення Росії в Україну, дає президенту Російської Федерації Володимиру Путіну перевагу. Якщо йому дозволити розхитати країну, то російським військам не доведеться нападати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua