• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Стало відомо, хто обійме посаду омбудсмена замість Денісової

Профільний комітет Верховної Ради погодив кандидатуру народного депутата Дмитра Лубінця на посаду омбудсмена замість недавно звільненої з цієї посади Людмили Денісової

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється на сторінці комітету в Facebook, передає "ДС".

"Члени комітету затвердили висновок про відповідність кандидатури Лубінця Дмитра Валерійовича на посаду уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, передбачений ЗУ Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і про відсутність причин, що перешкоджають обійманню ним цієї посади", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 31 травня народні депутати висловили недовіру Уповноваженому з прав людини Людмилі Денісовій, зібравши відповідні підписи у Раді. Пізніше цього ж дня її звільнили.

За словами Денісової, цей механізм порушує Конституцію, закони України та міжнародне право. Ексомбудсманка має намір оскаржити у суді звільнення з посади.

Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що ексомбудсманка не передавала матеріали щодо зґвалтувань, про які вона інформувала в соціальних мережах, до прокуратури. Натомість уповноважена "надсилала листи".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua