• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Стало відомо хто стоїть за лобіюванням генерала Мойсюка на посаду Головкома ЗСУ: ті ж люди, які "допомогли" зняти його безпосереднього керівника Залужного

Відгуки військових про Мойсюка суперечливі: він не відповідає високим вимогам посади Головкома ЗСУ ні за досвідом, ні за здобутками на полі бою. Він не найгірший, але точно не найкращий кандидат, проте — слухняний служака

Реклама на dsnews.ua

Про це у Facebook написав експерт Олександр Кочетов, передає "ДС".

Експерт звертає увагу на те, що генерала Мойсюка "сватають" на посаду Головнокомандувача ЗСУ ті самі люди, які свого часу вимагали відставки Валерія Залужного, в якого Мойсюк був правою рукою і у пакеті з яким він був звільнений з посади.

Як пише Кочетков, у команді Залужного Мойсюк курував безрезультатний контрнаступ у Запорізькій області в 2023 році, що був спланований із помилками, які призвели до трагічних наслідків.

 "Журналіст Бутусов пригадував, що у вересні 2022 року Мойсюк так само курував наступ на херсонський плацдарм росіян, де повторив один в один російську тактику – "вперед-вперед", втрати були величезні, але ворожу оборону прорвати так і не вдалося. Крім того, саме Мойсюка називають ініціатором призначення генерала Зубанича відповідальним за невдалу оборону Сєвєродонецька і Лисичанська, з яких ЗСУ змушені були відійти" – пояснює Кочетков.

На думку експерта, у політичних колах Мойсюка вважають "слухняним і лояльним" до Офісу президента. Знаючи це, влада поки тримає його на "лаві запасних" – посаді уповноваженого президента з реалізації міжнародних гарантій безпеки і розвитку Сил оборони.

"Висновок, який можу зробити зі спілкування з військовими та експертами: генерал Мойсюк не відповідає високим вимогам Головкома ЗСУ — ні за досвідом, ні за здобутками на полі бою. Він, може, і не найгірший, але точно не найкращий. Тому єдиною підставою для такого підвищення є те, що його нещодавно звільнили за провали у роботі, вибачте за іронію" – вважає Кочетков.

Експерт вважає що, коли таке призначення під тиском лобістів таки станеться, то не принесе потрібних системних змін.

"Додатковий ризик — це репутація Мойсюка як слухняного служаки, бо навіть ворог не гробить стільки людей, як командувач, який ладен виконати будь-який наказ, аби задовольнити політичне керівництво" – йдеться у дописі.

Кочетков схильний вважати, що ситуація на фронті має шанс покращитися тоді, коли влада усвідомить, що перевід на іншу посаду і навіть звільнення не дорівнюють покаранню. Поки ж у генералів, яких у війську критикують, є два шляхи: підвищення або переведення на іншу ділянку.

Як раніше повідомляв політолог Євген Магда, дискусія з приводу нібито відставки Сирського і призначення замість нього Мойсюка розпочалась в інформаційному полі в січні 2024 року з подачі нардепки Марʼяни Безуглої. Вона і досі часто називає Мойсюка одним з найбільш вірогідних кандидатів на посаду Головкома ЗСУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua