• USD 36.6
  • EUR 37.4
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Стало відомо, скільки вдалося повернути депортованих російськими окупантами дітей

Упродовж червня за сприяння Мінреінтеграції в Україну повернули 44 дитини, яких окупанти незаконно вивезли в Росію або на окуповану територію

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на засіданні Ради з питань, пов’язаних із життям та безпекою дітей у воєнний та післявоєнний час, передає "ДС".

Більшість повернутих дітей — це сироти або діти, позбавлені батьківського піклування. У Мінреінтеграції також розробили спеціальний алгоритм поведінки, якщо вам стало відомо про незаконне переміщення дитини-сироти в РФ або на окуповану територію.

Також в уряді кажуть, що розробляють зміни до механізму усиновлення дітей під час воєнного стану. Це має допомогти дітям, які втратили батьків, знайти нову родину.

На початку червня президент України Володимир Зеленський розповідав, що Росія незаконно вивезла понад 200 тисяч українських дітей.

"Це і сироти з дитячих будинків, і діти з батьками, і діти, розлучені зі своїми родинами. Мета цієї злочинної політики — не просто вкрасти людей, а зробити так, щоб депортовані забули про Україну й не могли повернутися", — сказав президент.

Натомість російські окупанти повідомили, що понад 307 тисяч дітей було депортовано з початку війни на територію Росії з України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua