• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.4
Спецпроєкти

Стало відомо, скільки винищувачів F-16 хоче отримати Україна від партнерів

Київ сподівається отримати від партнерів близько 40-50 сучасних винищувачів F-16, що надасть змогу сформувати три-чотири ескадрильї для захисту українського неба

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник міністра оборони України Юрій Сак, передає "ДС" із посиланням на Politico.

За його словами, президент Володимир Зеленський хоче, щоб бойові літаки були головною темою порядку денного на саміті G7 у Хіросімі, а потім знову на щорічному саміті НАТО в Литві в липні.

"Український президент отримав запевнення від західних лідерів під час свого останнього європейського туру, що вони обговорять це питання найближчими днями", — розповів Сак.

Як пише видання, хоча Великобританія, Італія, Франція та Німеччина не можуть запропонувати F-16, Сак сказав, що "вони мають важливий голос у міжнародній коаліції", і Україна хотіла б, щоб вони "заохочували" таких союзників, як США та Туреччина.

"Україна хоче загалом від 40 до 50 F-16, сформувавши три-чотири ескадрильї для захисту свого неба від російських бомбардувань", — сказав Сак.

Він пояснив, що потреба в сучасних реактивних літаках стала гострішою після того, як у березні російські ВПС почали широко використовувати керовані плануючі бомби, які досягають цілей на великих відстанях.

"Наразі Україна не має нічого, щоб зупинити російські літаки, які їх переносять", — зазначив Сак.

За його словами, всі розуміють, що тема назріла для обговорення і ніхто не казав, що це неможливо.

"Якщо порівняти з тим, що було три місяці тому, коли ми ще боролися за танки, то сьогодні всі говорять про коаліцію винищувачів — це дуже багатообіцяючий знак. Ми розуміємо, що наша протиповітряна оборона не буде повною без винищувачів, F-16", — підкреслив Сак.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що найближчим часом буде з'являтися дедалі більше новин про можливість надання Україні сучасних бойових західних літаків – з приводу F-16 триває інтенсивна дипломатія на всіх рівнях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua