• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Стефанішина спрогнозувала, коли розпочнуться перемовини щодо членства України в ЄС

Реалістичний час відкриття переговорів щодо членства України в Європейському Союзі — 2023 рік

Ольга Стефанішина
Ольга Стефанішина / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв'ю "Європейській правді", передає "ДС"ю.

"Абсолютно реалістично виглядає 2023 рік. ЄС почав з нами працювати не 23 червня. Ми підготували майже 6 тис. відповідей на запитальник і ми це робили разом з ЄС. Тому що всі реформи, які ми втілювали, ми робили спільно на виконання Угоди про асоціацію", — сказала вона.

"Тобто, розуміння України дуже велике. Тому певні процедури — такі як скрінінг, оцінка ринків, законодавство — це не те, що потребуватиме років, а це вже робота, яку треба оформити. Тому абсолютно реалістично перейти до перемовин після всіх оцінок вже у 2023 році", — додала віцепрем'єрка.

На запитання про те, чому посол ЄС назвав можливим строком "другу половину 2023 року", вона пояснила, що Євросоюз робить прогнози за обережнішим сценарієм. 

На переконання Стефанішиної, більша ясність щодо початку перемовин з’явиться під кінець 2023 року, коли зберуться на зустріч президенти ЄС і України.

Як писала "ДС", за інформацією Ольги Стефанішиної, вимоги Євросоюзу до України в рамках Угоди про асоціацію виконано майже на 70%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua