• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Столтенберг назвав попередню умову, за якої розглянуть членство України в НАТО

Попередньою умовою розгляду питання членства України в НАТО є її перемога над Росією

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на пресконференції генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Що ви не думали б про те, коли Україна може стати членом, попередня умова для того, щоб це питання взагалі було на столі — це щоб Україна перемогла. І ми допомагаємо, щоби це сталося в цей момент. Союзники під час зустрічі чітко дали зрозуміти, що вони готові зберігати підтримку передовим військовим обладнанням, боєприпасами, пальним, усім, що потрібне українцям для самооборони. Це безпосереднє найважливіше завдання для союзників", — сказав він.

Столтенберг наголосив, що для перемоги України союзники мають мобілізуватися, наскільки це можливо, коли йдеться про військову, економічну, фінансову, гуманітарну підтримку України.

"Саме це ми й робимо. Якщо Україна не здобуде перемогу як незалежна, суверенна держава, тоді, звісно, питання членства зовсім не буде на столі, тому що ми не матимемо більше кандидата на членство в особі України", — додав генсек НАТО.

Він зазначив, що нині важливо рухатися крок за кроком, і найважливішим і терміновим кроком є забезпечення перемоги України.

"Ми маємо розвивати ближче партнерство – і політичне, і практичне – з Україною. Це посилить їхні інституції, допоможе їм перейти від радянських стандартів обладнання до доктрин сучасного обладнання НАТО. Це добре для України для посилення взаємної сумісності. А також це допоможе Україні наблизитись до членства", — переконаний він.

Як писала "ДС", країни-члени НАТО обіцяють допомогти Україні у захисті від ракетних атак.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua