• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Столтенберг закликав "відкрити очі" на Китай

Китай не є ворогом НАТО, але країни-члени та партнери Північноатлантичного альянсу мають реально оцінювати виклики, які виходять від Пекіна

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми переживаємо еру стратегічної конкуренції. Ми бачимо поглиблення стратегічного партнерства між москвою і Пекіном. Наступальна політика Китаю має наслідки для безпеки союзників та наших партнерів. Китай суттєво наростив свої військові сили, включаючи ядерну зброю, залякує сусідів і погрожує Тайваню. Він вкладає масовані інвестиції у критичну інфраструктуру, в тому числі у країнах-союзницях, проводить стеження та контроль за власними громадянами з використанням розвинутих технологій, поширює російську брехню та дезінформацію", – заявив Столтенберг.

Він особливо наголосив, що Китай не є противником для НАТО, але союзники мають "тримати очі відкритими" щодо викликів, які він представляє.

"Ми маємо стояти поряд з нашими партнерами, щоб зберегти міжнародний порядок, що заснований на правилах, глобальну систему, що заснована на нормах і цінностях, а не грубому насильстві. НАТО буде нарощувати співробітництво з Індо-Тихоокеанськими партнерами, включаючи кібернетичну безпеку, нові технології, морську безпеку, кліматичні зміни та протидію дезінформації", — зазначив керівник НАТО.

Як повідомляла "ДС", лідери НАТО на саміті в Мадриді затвердили нову стратегічну концепцію Альянсу, в якій викладено пріоритети, основні завдання та підходи Альянсу на наступне десятиліття, а Росія визначена як "найсерйозніша і найпряміша загроза" союзникам.

Стратегічні ядерні сили НАТО залишаються найвищою гарантією безпеки країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua