• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Країни ЄС можуть приєднатися до "осі зла" Китай-Росія-Іран, - Данілов

До "осі зла" Китай-Росія-Іран можуть приєднатися деякі країни Європи, якщо Захід не змінить ставлення до РФ

Реклама на dsnews.ua

Про це секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив на Halifax International Security Forum, передає "ДС".

За його словами, у світі зростає геополітична конкуренція між США й Китаєм, усе частіше звучать слова про "новий світовий порядок і багатополярний світ".

"Росія – загроза для України, Китай – основна загроза для США, а союз Китай-Росія-Іран – виклик для всього світу. Якщо не відбудуться зміни в ставленні Заходу до Росії, зміни самої Росії, то через 15-20 років світ очікує нова "вісь зла", до якої увійдуть не лише КНДР, Китай, Іран і РФ, а й деякі європейські країни", – сказав Данілов.

Він зазначив, що війна на Близькому Сході, внутрішньополітична ситуація у США й інших західних країнах впливають на підтримку України.

"Увага до України може падати через прогнозовані конфлікти на Близькому Сході, Балканах, Кавказі, Центральній Азії, навколо Арктики та за володіння ресурсами. На Заході відчуватиметься втома від війни. Але потрібно спільно працювати над консолідацією союзників і партнерів щодо подальшої підтримки України ", – заявив секретар РНБО.

Як писала "ДС", 17 листопада прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що ситуація з угорською мовою та освітою в Закарпатській області за часів Радянського Союзу була кращою, ніж сьогодні за незалежної України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua