• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Суд заочно заарештував Януковича за змову з Азаровим та Харківські угоди

Печерський районний суд Києва 23 травня заочно заарештував колишнього президента Віктора Януковича за підозрою у державній зраді (ч.1 ст. 111 КК України)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу генерального прокурора, повідомляє "ДС".

За даними слідства, колишній президент України, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України, порушуючи Конституцію та закон "Про міжнародні договори України", на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, надав іноземній державі – Росії та її представникам допомогу у провадженні підривної діяльності проти України.

Так, 21 квітня 2010 року у Харкові Янукович підписав угоду між Україною та Росією про продовження перебування Чорноморського флоту РФ у Криму, замість підготовки до його виведення з території України.

"У результаті таких дій були штучно створені передумови для збільшення чисельності військ Російської Федерації на території України, їх переоснащення й модернізації та у подальшому – вторгнення збройних сил Російської Федерації і окупації ними АР Крим і м. Севастополя", — йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування проводиться слідчими Державного бюро розслідувань.

Як повідомляла "ДС", 11 березня 2021 року РНБО доручила СБУ вивчити обставини ратифікації Харківських угод 27 квітня 2010 року та дії 236 депутатів, які проголосували за це рішення, яке призвело до окупації Криму.

12 березня СБУ розпочала розслідування у рамках цієї справи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua