• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Сунак пообіцяв посилити ППО України: поставлять 125 зенітних гармат

Прем'єр-міністр Ріші Сунак під час свого першого візиту до Києва підтвердив, що Велика Британія посилить протиповітряну оборону України

Володимир Зеленський і Ріші Сунак
Володимир Зеленський і Ріші Сунак
Реклама на dsnews.ua

Про це британський прем'єр заявив під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, передає "ДС".

"В той час, як Збройні сили України успішно відтісняють російські війська на землі, цивільне населення зазнає жорстоких бомбардувань з повітря" — заявив Сунак.

Основний пакет протиповітряної оборони вартістю 50 мільйонів фунтів стерлінгів буде спрямований на "захист українського цивільного населення та критично важливої національної інфраструктури від інтенсивного шквалу російських ударів".

Він складається з 125 зенітних гармат і технологій для протидії смертоносним іранським безпілотникам, в тому числі йдеться про десятки радарів і засобів радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними апаратами.

Велика Британія також посилює свою пропозицію щодо тренувань для Збройних Сил України, надсилаючи в регіон досвідчених військових медиків та інженерів для надання спеціалізованої підтримки.

"Я пишаюся тим, як Велика Британія підтримувала Україну з самого початку, і я тут сьогодні, щоб сказати, що Велика Британія і наші союзники продовжуватимуть підтримувати Україну, яка бореться за припинення цієї варварської війни і встановлення справедливого миру" — заявив Сунак.

"Для мене велика честь бути сьогодні в Києві і мати можливість зустрітися з тими, хто робить так багато і платить таку високу ціну, щоб захистити принципи суверенітету і демократії" – наголосив він.

Як писала "ДС", раніше Україна закликала Велику Британію та Канаду допомогти у створенні так званого ракетного щита, який би допоміг захиститися від постійних атак з боку терористичної Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua