• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Телеканал "Рада" відмовився звітувати про використання бюджетних коштів

Державне підприємство "Парламентський телеканал "Рада" не надало відповіді на інформаційний запит щодо використання бюджетних коштів на штатних і залучених журналістів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації Інституту масової інформації, передає "ДС".

Зазначається, що 17 грудня ІМІ надіслав запит до телеканалу щодо штатного розпису, використання бюджетних коштів, винагороди керівництву та залучення позаштатних спеціалістів. Телеканал попросив додатковий час на опрацювання запиту і 17 січня надав відповідь, яка не містила запитуваної інформації.

"Зокрема, телеканал "Рада" повідомив ІМІ, що окремого документа, яким затверджується штатний розпис ("розклад"), на телеканалі не створено. Створення такої інформації в процесі виконання своїх обов'язків телеканалом не передбачено", – йдеться у відповіді.

Однак, за словами юриста Алі Сафарова, відповідно до статті 64 Господарського кодексу, підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Водночас форма штатного розпису для підприємств, що фінансуються з державного бюджету (до яких належить і телеканал "Рада"), затверджено Наказом Міністерства фінансів. Отже, додав юрист, або телеканал "Рада" порушує законодавство України про працю і використання бюджетних коштів, не склавши й не затвердивши штатного розпису, або ж телеканал "Рада" порушує законодавство про доступ до публічної інформації, приховуючи від суспільства цей документ.

Нагадаємо, з 15 грудня 2021 року державний телеканал "Рада" змінив формат і тепер виходить в ефір із сучасною парламентською та додатковою студією в Кабінеті міністрів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua