• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Тепер просто Володимир: Рада "позбавила" місто Володимир-Волинский другої частини назви

Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування міста Володимир-Волинський у Володимир

Володимир-Волинський
Володимир-Волинський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Постанову було ухвалено на пленарному засіданні парламенту у середу, 15 грудня, передає "ДС".

"Місто Володимир-Волинський тільки що втратило другу частину назви. Тепер в нас є свій Володимир, якому вже 1000 років!", — написав у Telegram нардеп Олексій Гончаренко.

Місцеве видання Волинські новини уточнювало у жовтні, що під час засідання сесії міської ради більшість депутатів підтримала проєкт рішення по перейменування міста Володимира-Волинського. Місту вирішили повернути історичну назву Володимир.

У кінці вересня в місті відбулися громадські слухання, під час яких історики у своїх виступах зазначили, що у часи Галицько-Волинського князівства місто мало назву "Володимир". "Волинським" він став після того, як увійшов до складу Російської імперії. Перейменували його, аби відрізнити від російського Володимира на Клязьмі. Саме з цієї причини частина активістів тривалий час виступала за перейменування міста.

Нагадаємо, у липні Верховна Рада України перейменувала село Голобородька Лубенського району Полтавської області у Новоселівку. Як відомо, Володимир Зеленський до свого президентства грав вчителя історії на імʼя Василь Голобородько у комедійному серіалі "Слуга народу" виробництва студії "Квартал-95". Історія про обрання президентом України вчителя стала лейтмотивом президентських виборів 2018 року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua