• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Тільки 5% лому ворожої техніки можна використовувати для виробництва української сталі, — гендиректор Метінвесту

Залишки російської техніки — досить складна історія, оскільки в металі багато речовин додаткових. Тому просто так додати його до українського металу і виготовити нову техніку не можна, адже просто не отримаємо необхідну якість

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков у великому інтерв’ю для проекту FAQ talks, передає "ДС".

Зокрема, він зазначив, що тільки 5% з неї можна додавати до марок сталі як сировину. 

"Багато людей думають, що можна це все взяти, просто переплавити і зробити новий метал або нову техніку, але це не так. Ті залишки — досить складна історія, в тому металі багато речовин додаткових. Тому просто так додати його до нашого металу ми не можемо, адже просто не отримуємо ту якість металу, який ми хочемо на виході. Якщо казати про ворожу бронетехніку, то її лом може складати тільки 5% у складі нової української сталі", — сказав Риженков.

Крім того, на питання, чи можна знову виуористати сталь із протитанкових їжаків, він відповів, що цей варіант більш вмовірний.

"Так, їх можна переплавляти. Але я думаю, що навіть коли закінчиться війна, росія нікуди не дінеться, вона залишиться там, де вона є, як ціла країна, або як частка цієї країни. Я думаю, що на деякий час вона залишиться агресивною до нас країною. Тому захист від росії залишиться на порядку денному на багато років. Тому я думав, що їжаки рано переплавляти, а навпаки доведеться робити більше захисних споруд для захисту кордону України", — каже Риженков.

    Реклама на dsnews.ua