• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Time помістив на обкладинку Залужного: головком ЗСУ налаштував українців на тривалу боротьбу (ФОТО)

Авторитетний американський журнал "Time" присвятив обкладинку та великий матеріал головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному, який висловив думку, що проміжні перемоги України будуть лише перепочинком у боротьбі проти Росії

Валерій Залужний
Валерій Залужний
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті " Time, передає "ДС"

Видання зазначає, що Валерій Залужний – один із багатьох українців, відповідальних за мужність та прогрес української армії, але він став другою "обличчям війни" після президента Володимира Зеленського і може відіграти визначну роль в історії цієї війни. Наголошуючи на популярності головнокомандувача ЗСУ, видання розповідає його історію.

Валерій Залужний, даючи інтерв'ю "Time" у червні, зізнався, що у липні 2021 року пропозиція очолити Збройні сили України приголомшила його. Тоді росіяни підтягли до кордону танки, а американці попередили, що Україна може зіткнутися із повномасштабним нападом незабаром.

"Я часто оглядався назад і запитував себе: як я потрапив у це?", — сказав Залужний майже через рік.

"Time" зазначає, що, загартований роками боротьби з Росією на східному фронті, Залужний належить до нового покоління українських лідерів, які навчилися бути гнучкими та делегувати рішення командирам на місцях. Його наполеглива підготовка напередодні вторгнення та розумна тактика бою на ранніх етапах війни допомогли нації відбити тиск росіян, пише видання.

На відміну від Володимира Зеленського, який скептично ставився до звітів розвідки про неминучість масового російського вторгнення, Залужний вважав це питанням часу, тому з приходом на високу посаду почав впроваджувати зміни, щоб офіцери мали право відкривати вогонь у відповідь без дозволу старшого командування.

"Нам потрібно було збити їхнє бажання атакувати. Нам теж потрібно було показати зуби (росіянам – "ДС")", – каже Залужний.

На початку лютого Залужний вимагав від командирів серйозного ставлення до військових навчань.

"Запах війни не можна переплутати — і він уже витав у повітрі… Я боявся, що ми втратимо елемент несподіванки. Нам потрібно було, щоб противник думав, що ми всі розгорнуті на своїх звичайних базах, куримо траву, дивимося телевізор і публікуємо повідомлення у Facebook" – розповів головнокомандувач.

Коли вранці 24 лютого почалося вторгнення, генерал мав дві стратегічні цілі щодо захисту України.

"Ми не могли допустити падіння Києва. І на всіх векторах нам довелося пролити їхню кров, навіть якщо в деяких місцях це вимагало втрати території", – заявив Залужний.

Метою було дозволити росіянам просунутися, а потім знищити їхні колони на фронті та лінії постачання у тилу. На шостий день вторгнення Залужний дійшов висновку, що це працює. Росіяни не змогли взяти аеропорти навколо Києва і просунулися досить глибоко, щоби почати напружувати лінії постачання, залишаючи їх відкритими, пише "Time".

Залужного здивувало, що, зіткнувшись із опором та проблемами у постачанні, ворог не відступав і не переходив до іншого підходу. "Вони просто загнали своїх солдатів на бійню. Вони вибрали сценарій, який найбільше мене влаштовував", – розповів Залужний.

"Боремося до останньої краплі крові", — говорив він "Time".

Найбільшим успіхом України з початку повномасштабної війни став блискавичний контрнаступ на північному сході країни на початку вересня, який приголомшив російські війська. На нього чекали на Херсонщині, але він став несподіваним у Харківській області. На думку "Time", саме на цей успіх відповів "частковою мобілізацією" Володимир Путін.

Проте операції на півдні України рухаються повільно. З наближенням зими Київ має бути обережним, щоб не перенапружити свої сили.

Зі свого боку, Залужний готується до довгої та кривавої боротьби.

"Знаючи те, що я знаю про росіян з перших вуст, наша перемога не буде остаточною. Наша перемога дозволить перевести подих і підготуватися до наступної війни", — сказав він.

Нагадаємо, у квітні на обкладинку Time потрапив президент України Володимир Зеленський. У липні журнал помістив на обкладинку першу леді України Олену Зеленську.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua